Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.

Kazetové podhledy se skrytou konstrukcí
Publikováno: Neděle, 06.01. 2008 - 22:29:33
Téma: Montáž (minerální podhledy)


min2.jpg

Kazetové podhledy se skrytou konstrukcí

pro kazety s hranou D1 systému rigips.kazetovy_podhled05.jpg

Opláštění1.Kazety (např. Rigips Gyptone)
Konstrukce2.1Hlavní profil T (nosník)
2.2Distanční profil
2.3Obvodový profil L
2.4Závěs
2.5Rozpěrná pružina
Izolace3Minerální izolace dle potřeby (nelze použít parozábrana)
Připevnění6Kotvení do obvodové stěny


Velkou roli hraje také svěšení. Je třeba počítat s tím, že montáž a vkládání kazet potřebuje prostor nad vznikajícím podhledem. Při svěšení menším než 100mm je opravdu pracné vkládat kazety. Případná izolace dost komplikuje montáž.

Vlastnosti kazetového podhledu určují použité kazety. Hlavní výhodou tohoto podhledu je možnost kdykoli odstranit kazety a mít tak přístup na podhled. (rozvody a istalace). Konstrukce kazetových podhledů dosolva vybízí k použití různých druhů materiálů jako je kov, dřevo, sádrokarton nebo lisovaný papír.

kazetovy_podhled02.jpgPoužívané závěsy jsou takzvané sahy (2.4 A) a nebo háčky (2.4 B), ke kterým je třeba ještě patřičně dlouhý drát s okem. K přichycení drátu do nosných konstrukcí s používají stropní hřeby nebo v případě dřevěné nosné konstrukce šrouby FN. Pokud je nosná konstrukce s kovu, používají se samořezné šrouby nebo speciální klipsny na traverzy.

kazetovy_podhled04.jpg
Pro tuto konstrukci se používají kazety s hranou tipu D1.Tento článek si můžete přečíst na webu Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.
http://info.realgips.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://info.realgips.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=80