Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.

Proč zrovna sádrokarton?
Publikováno: Sobota, 05.01. 2008 - 17:11:33
Téma: Ostatní


koupelna.jpgSádrokarton - jistě jste se s tímto termínem již setkali, ale vůbec netušíte, co se pod tímto slovíčkem skrývá. Jedná se o tzv. suchý způsob zdění, kterým lze levně a jednoduše zrekonstruovat či upravit nebo zateplit Váš interiér. Bez větší námahy a nepořádku lze snížit stropy, zateplit byt či rekonstruovat celý interiér.

Variant sádrokartonových desek je opravdu mnoho a umožňuje si každému vybrat podle účelu, i podle své kapsy.Je toho opravdu hodně, co všechno se ze sádrokartonu dá v bytě vykouzlit; využití sádrokartonových desek může být všestranné a nečekané. Lze s jeho pomocí vytvářet a dotvářet nápaditý domov, zajímavé kompozice, a to se zárukou, že vždy může vzniknout jedinečné řešení prostoru (vše lze vždy přizpůsobit interiéru i našim přáním).Důležité je vědět, že sádrokarton neslouží jako nosná konstrukce, ale je vhodný hlavně pro vnitřní potřebu.

obr2.jpg

Sádrokarton jak jsme již napsali je levný, tvarově stálý a odolný. Jednoduše se do něj instalují nejrůznější typy osvětlení, vytvářející v místnostech příjemnou atmosféru.

gomel_sl-m.jpg
Při rekonstrukcích starých bytů lze sádrokarton využít např. k rozdělení velkých prostor, nebo naopak vytvořit z něj výklenky, příčky a předěly k zakrytí ošklivých koutů či různé police apod. Důsledkem toho pak vznikne jedinečné řešení Vašeho interiéru.Ačkoliv se tomu budete divit, lze sádrokarton použít i v koupelně a nebo kuchyni, což nám dává lepší možnosti úpravy našeho bytu. V koupelně a kuchyni se používá jiný typ sádrokartonových desek než v ostatních místnostech, to kvůli vyšší vlhkosti - samozřejmě je opět na výběr z více druhů desek. V kuchyni je možné ze sádrokartonu vybudovat policové systémy, nejrůznější zapuštěné skříňky, prostorové předěly mezi jídelnou a kuchyní - a třeba i spížní skříň.

Sádrokarton nabízí spoustu variant využití a myslím, že dnešní stavebnictví se už bez něj neobejde, neboť se s ním setkáváme na každém kroku.

Sádrokarton slouží k:

  • oddělování interiérů pomocí dělících příček a dělicích stěn - tato konstrukce může řešit tepelné, zvukové a protipožární nároky a navíc minimálně zatěžuje stávající stropní konstrukce
  • předsazené stěny - Zde je sádrokarton použit jako krycí deska instalací, které není možné vést při zdi. Potrubí, hadice a přívody jsou tak umístěny v prostrou mezi zdí a sádrokartonem. Pro zlepšení tepelně izolačních vlastností se do meziprostoru umisťuje izolační materiál.
  • podkroví
  • stropní podhledy se používají ke snížení výšky místnosti nebo k zakrytí stropních instalací. Do těchto podhledů lze bez problémů instalovat odvětrání, osvětlení i popř. klimatizaci. Jejich použitím snížíme náklady na teplo a zlepšíme zvukovou izolaci.
  • suché podlahy jsou vhodné zejména při rekonstrukcích a sanacích starých objektů nebo pro extrémně namáhané podlahy v kancelářích, prodejnách atd.
  • koupelny a kuchyně - různé policové systémy, skříňky, stropy
policka.jpg

Rozhodli jste se k rekonstrukci bytu či zateplení interiéru? Není nic lepšího. Ale na co dát při výběru firmy pozor?

Pokud si hodláme na jakoukoliv činnost najmout pracovníky, je nutno se na to předem připravit.Musíme si taky uvědomit, že vždy to nejlevnější není nejlepší!!! Právě v podezřele nízké ceně může být skrytý budoucí problém. Pokud jsme třeba našli dejme tomu pět firem, z nichž čtyři mají velmi podobnou cenovou nabídku a pátá o mnoho nižší, nedáme jí bez rozmyslu zakázku, ale opravdu dopodrobna se vyptáme, co je důvodem tak nízké ceny. Důvod může být jednoduchý a ihned vysvětlitelný, nebo nám vlastně firma nic nevysvětlí (za tím se mnohdy může skrývat ošizená práce či nekvalitní materiál) a budou opakovat, že mají výborné ceny, nejnižší na trhu atd. Dále při výběru firmy koukáme na reference, ať už na internetových stránkách či si necháme poradit od známých a už vůbec se nebojíme kontaktovat např. zákazníky stávající firmy. Pokud je to jen trochu možné, dohodněte si se stavební firmou prohlídku některého z domů, který firma v minulosti dokončila. Není to vždy snadné, neboť domy již zpravidla obývají jejich majitelé. Můžete mít ale štěstí a některý z majitelů k takové návštěvě svolí. Nebo Vás firma může pozvat do zatím neobývaného domu, na kterém právě pracuje či ho dokončuje.

Proto při vybírání firmy postupujeme obezřetně a pomalu.

Kdo se rozhodl využít k přestavbě svého bytu sádrokartonové desky, určitě neprohloupí. Mají nízkou hmotnost, snadno se řežou na požadovaný tvar, při zpracování vzniká poměrně malé množství stavebního odpadu a navíc nejsou oproti klasickým stavebním materiálům ani drahé. Požádáte-li o radu odborníka, zdůrazní Vám ještě, že při použití sádrokartonových desek odpadají problémy se statikou, postup práce je rychlý, protože není nutné sekat drážky a průchody pro rozvody. A co víc povrch je možné okamžitě upravovat. Kromě toho sádra zajišťuje optimální klimatické podmínky v místnosti, které ocení zejména lidé s astmatickými obtížemi. Základem celého systému je sádrokartonová deska, která se skládá ze dvou částí. Je to sádrové jádro vyrobené ze směsi sádry a rozvlákněného papíru či skelných vláken, které je obaleno speciálním kartonem. Desky se podle požadavků všestranného využití vyrábějí v několika tloušťkách, které jsou udávány v milimetrech.Tento článek si můžete přečíst na webu Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.
http://info.realgips.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://info.realgips.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=75