Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.

Montáž SDK deskových podhledů část 2
Publikováno: Čtvrtek, 11.01. 2007 - 00:02:36
Téma: Podhledy (SDK)


Nosná konstrukce z ocelových tenkostěnných pozinkovaných profilů:

Nosná konstrukce podhledu je vytvořena z obvodových profilů UD a z nosného roštu profilů CD.Montáž obvodových UD profilů:

Obvodové profily podhledu - profily UD - se opatří před osazením samolepícím napojovacím těsněním Rigips; následně se připevní k návazným vertikálním konstrukcím pomocí plastových natloukacích hmoždinek, popř. pomocí jiných vhodných připevňovacích prostředků dle druhu obvodových konstrukcí.

K sádrokartonovým příčkám lze připevnit UD profil rychlošrouby 212(TN) v místech probíhajících CW profilů příčky.

K příčkám s opláštěním deskami Rigidur nebo Ridurit lze připevnit UD profil pomocí šroubů Rigidur H nebo šroubů Ridurit do opláštění příčky nezávisle na poloze CW profilů příčky.

Vzájemná rozteč připevnění UD profilu je max. 800 mm. V rozích podhledu je vzdálenost prvního připojení od rohu max. 200 mm.

Kotvení podhledu:

Kotvení závěsů do nosného stropu je třeba provést vhodnými upevňovacími prostředky. Předepsaná zkušební síla na vytvoření závěsu je 1,2 kN. Do betonových nosních stropů se používají ocelové hmoždinky. Pro nosné kotvení podhledu k nosnému stropu není dovoleno použít plastové hmoždinky.

Ke kotvéní podhledů do dřevěných trámů lze užít vrut do svislých závěsů s plochou hlavou.

Závěsy podhledů se dělí podle tří kritérií:

1) podle nosnosti

závěs plochý - nosnost 25 kg / 1 závěs

závěs čtyřbodový - nosnost 40 kg / 1 závěs

2) podle požární způsobilosti

Při požáru zhora ( z dutiny) lze pužít jen závěs typu Nonius nebo posuvný páskový závěs. V případě použití závěsu Nonius je nutné závěs rektifikovat dvěma závlačkami. Závěs perový nelze použít.

3) podle nároku na pevnost vzpěrnou

vyhoví výhradně závěsy typu Nonius

Montáž CD profilů

Profily CD, ke kterým se šroubují desky opláštění, se nazývají montážní profily CD, v případě křížového dvouúrovňového roštu tvoří horní vrstvu nosné profily CD.

V případě zavěšeného podhledu na jednoúrovňovém křížovém roštu jsou montážní profily CD hlavní ( nesou závěs ) a dělící.

Montážní i nosné CD profily se napojují pomocí spojek CD profilů, přičemž napojení sousedních CD profilů musí být vždy vystřídáno minimálně o šířku desky opláštění.Tento článek si můžete přečíst na webu Informační portál společnosti REALGIPS s.r.o.
http://info.realgips.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://info.realgips.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=37